МАХМУТ МУЗАФЕР И НЕГОВИОТ БЕНД / Македонски фолклор со зурли и тапани

620,00 ден

 1. Влегување на свадба
 2. Свекрвино оро
 3. Правење венец
 4. Езгија
 5. Одење по кумот
 6. Бричење на младоженец
 7. Беќарско оро
 8. Одење по невеста
 9. На венчавање
 10. Невестинско оро
 11. Черешна се од корен корнеше
 12. Кога трнав Цвето во туѓина
 13. Оро скудринка
 14. Ој девојче од Струмица
 15. Оро Џангурица
 16. Бог да ги бие Дебрани
 17. Рамно оро
 18. Невесто око калешо
 19. Оро потрчан
 20. По пат одам за пат прашам
 21. Тешкото
Additional information
Албум

Македонски фолклор со зурли и тапани

Изведувач

МАХМУТ МУЗАФЕР И НЕГОВИОТ БЕНД

Медиа

ЦД

Издавач

Мистер Компани

Држава

Македонија

Жанр

Фолк

Година

1997

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “МАХМУТ МУЗАФЕР И НЕГОВИОТ БЕНД / Македонски фолклор со зурли и тапани”
Shipping & Delivery

MAECENAS IACULIS

Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.

ADIPISCING CONVALLIS BULUM

 • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
 • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
 • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.

Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.