ДУШКО ГЕОРГИЕВСКИ – Свири ми виолино (2ЦД)

620,00 ден

ЦД1

 1. Свири ми виолино
 2. Ангелу мој
 3. Бела Недо
 4. Лична Елена
 5. Мирисот на Дојран
 6. Празник љубовен
 7. Самовилска убавина
 8. Сиромав си останав
 9. Убава да останеш
 10. Вики, Викторија
 11. Враќање
 12. Легнала е Лилјана (Дует со Лефи Чејков – Јанковиќ)
 13. Еден живот е

ЦД2

 1. Ќе Ви дојдам неканет
 2. Барем ноќва
 3. Ергенлак да си исплатам
 4. Љубам јас македонка
 5. Отвори го свекре кесето
 6. Ракија
 7. Маре мори, Маре
 8. Сто пати да се родам
 9. Виолино засвири
 10. Жими овој крст
 11. Бегај, бегај
 12. Земјо Македонска
 13. Затвори ме во твоето срце
Additional information
Албум

Свири ми виолино

Изведувач

ДУШКО ГЕОРГИЕВСКИ

Медиа

2ЦД

Издавач

Мистер Компани

Држава

Македонија

Жанр

Фолк

Година

2016

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ДУШКО ГЕОРГИЕВСКИ – Свири ми виолино (2ЦД)”
Shipping & Delivery

MAECENAS IACULIS

Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.

ADIPISCING CONVALLIS BULUM

 • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
 • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
 • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.

Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.