2/8/2023  
 посетител бр.:
 
МУЛТИМЕДИЈА
КОМПЈУТЕРИ И КОМПЈУТЕРСКИ ДОДАТОЦИ
ПРИКЛУЧОЦИ И КАБЛИ
МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ И ДОДАТОЦИ
КОМПАКТ ДИСКОВИ
ДВД ВИДЕО
ИГРИ, СОФТВЕР И ДОДАТОЦИ
МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ И ДОДАТОЦИ
 
 
2/14/2011  
Татјана Лазаревска нај пејачка во Битола
11/3/2009  
ОДБЕЛЕЖАН 25-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ - Валандовски мераци
11/3/2009  
Фолк фест Валандово го прослави сребрениот јубилеј


Најголем избор на ЦД и ДВД во Република Македонија.

МИСТЕР КОМПАНИ, ГТЦ I кат, СкопјеВЕСТИ
 

 

2/14/2011  
Татјана Лазаревска нај пејачка во Битола
Фолк пејачката Татјана Лазаревска е прогласена за најпопуларна пејачка за 2010 година во Битола.
повеќе

11/3/2009  
ОДБЕЛЕЖАН 25-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ - Валандовски мераци
Македонската фолк-елита со песна ја одбележа 25-годишнината од фолк-фестивалот "Валандово", која се одржа во Струмица во хотелот "Студио ин".
повеќе

11/3/2009  
Фолк фест Валандово го прослави сребрениот јубилеј
Најстариот македонски фестивал на народни и новокомпонирани песни,"Валандово", сребрениот јубилеј, 25 години постоење го одбележа во Струмица.
повеќе

6/9/2009  
Миле Барбаровски со цеде со фолк-евергрини
На минатонеделното издание на фолк-фест "Вландово" авторот Миле Барбаровски ја промовираше новата компилација на на најголемите хитови кои ги напиша во текот на 25-те изданија на Фестивалот.
повеќе

5/29/2009  
"Нема утро без тебе" на Игор Шарески
"Се ме потсеќа на тебе", "Моја најмила", "Врати ми се"... се дел од десетте композиции кои се најдоа на дебиалбумот "Нема утро без тебе" на гостиварецот Игор Шарески.
повеќе

5/28/2009  
Машки издржавме!
Во весела атмосфера, и преполн ресторан со пријатели и соработници, Игор Шарески го промовираше првиот албум со наслов "Нема утро без тебе", вчера во ресторанот "Дивино".
повеќе

5/26/2009  
Ирена и Цане - пар за етно-музика
Фолк-пејачката Ирена Спасовска и музичарот Цане Петров во ресторанот "Македонска куќа" во Скопје, го промовираа дуплиот албум "Македонска етно музика", во издание на "Мистер компани".
повеќе

5/19/2009  
Наскоро новиот албум на Игор Шарески, под наслов Нема утро без тебе во продукција на Мистер компани....
Наскоро новиот албум на Игор Шарески, под наслов Нема утро без тебе во продукција на Мистер компани.
повеќе

4/23/2009  
Верче со дивиди со сите досегашни спотови
Поп - пејачката Верча Пандиловска во соработка со "Мистер компани" подготвува нов тираж на нејзиниот последен албум "Бело знаме", но и ново дивиди издание со сите нејзини досегашни спотови, 14 на број.
повеќе

2/25/2009  
АКУД "Мирче Ацев" со ДВД го слави 60. роденден
Академското културно уметничко друштво "Мирче Ацев" сними ексклузивно издание на дивиди "Песни и игри", со кое ќе го прослави 60. роденден.
повеќе

12/11/2008  
Саманта го промовираше третиот албум
Завчера, во ресторанот "Ден и ноќ", фолк пејачката Саманта го промовираше третиот албум "Ко од мајка родена"
повеќе

12/11/2008  
Саманта како од мајка родена
Саманта како од мајка родена Во опуштена атмосфера во кругот на најблиските пријатели и соработници, прексиноќа во "Ден и ноќ" Лидија Милошевиќ алијас Саманта го промовираше третиот албум насловен "Како од мајка родена".
повеќе

10/4/2008  
Групата Соната оди по трагите на песната
Групата Соната го промовира првото остварување и тоа ЦД и ДВД насловено "По трагите на песната", кое претставува музичка разгледница и сведоштво за историското и културното минато на градот Велес.
повеќе

10/2/2008  
„Соната“ го промовира првото издание
Велешката група „Соната“ го промовира своето прво издание, цедето и дивиди „По трагите на песната“ преку продукциската куќа „Мистер компани“.
повеќе

4/9/2008  
ПРОМОЦИЈА НА НОВОТО ЦЕДЕ НА ЕСМА
Уште сум гладна да пејам - Ми се живее, уште сум гладна да пејам", рече Есма Реџепова-Теодосиевска на вчерашната промоција на новото цеде во хотелот "Континентал". Таа промовираше албум на ромски јазик "Туј ме дуј Џене", издаден од Мистер компани.
повеќе

4/9/2008  
Есма со албум за Денот на Ромите
Кралицата на ромската песна Есма Реџепова-Теодосиевска, по повод Светскиот ден на Ромите, вчера премиерно го промовира новиот албум со ромски песни „Ту ме џуне“ („Јас и ти заедно“), како и видеоспотот за насловната песна. На албумот се најдоа 12 композиции, меѓу кои две преработки на стари песни.
повеќе

4/9/2008  
ПО ПОВОД СВЕТСКИОТ ДЕН НА РОМИТE Есма на своите им подари ново цеде
Кралицата на ромската песна, Есма Реџепова - Теодосиевска, вчера напладне, во „Континентал“, го промовираше новото цеде, овој пат со ромски песни, а по повод Осми април, Светскиот ден на Ромите.
повеќе

4/9/2008  
Есма со латино преработка на Џелем, џелем
Денес во 13 часот, во хотелот Континентал, кралица на ромската песна, Есма Реџепова - Теодосивеска ќе го промовира новото CD, овој пат со ромски песни.
повеќе

4/9/2008  
Вчера во хотел Континентал ромската кралица промовираше нов албум Есма ја пее Џелем, џелем во латино верзија
Вчера на 8 април, Светскиот ден на Ромите, во хотелот Континентал во Скопје (во 13 ч.) кралицата на ромската песна Есма Реџепова - Теодосиевска го промовираше своето ново ЦД, на кое овој пат има само со ромски песни.
повеќе

4/9/2008  
„Ти и јас заедно“ - подарок на Есма Реџепова за сите Роми
Кралицата на ромската песна Есма Реџепова-Теодосиевска вчера го промовираше својот најнов музички проект, албумот со песни на ромски јазик "Tu me duj dzene" (Ти и јас заедно).
повеќе

4/9/2008  
Есма за Ромите со песна и албум „Јас и ти заедно“
Провокацијата во вид на „Ту ме дуј џене“ или „Јас и ти заедно“, како што е насловен најновиот албум на Есма Реџепова-Теодосиевска, беше повод вчера напладне да се наполни Кристалната сала во хотелот „Континентал“ во Скопје.
повеќе

4/9/2008  
НА ГАЛА ПРОМОЦИЈА ВО "КОНТИНЕНТАЛ" Новиот албум на Есма меѓу фановите
Новиот албум со новосоздадени ромски песни на Есма Реџепова- Теодосиевска со наслов "Ту ме дуј џене", од вчера и официјално се најде меѓу фановите на нејзината музика.
повеќе

2/1/2008  
Треба да го негуваме фолкот
"Мое Маврово" е насловот на првото ЦД на фолк-пејачот Злате Милошевски, кој веќе 20 години е вљубен во народната песна.
повеќе

11/28/2007  
Дрвото рисјанско на Мишко Талески
Во продукција на Мистер компани деновиве излезе новиот музички материјал на Мишко Талески - "Дрво рисјанско".
повеќе

11/9/2007  
Опасниот Елвир!
"Опасно" е насловот на деби-албумот на Елвир Мекиќ, што веќе може да се најде низ музичките продавници низ земјава.
повеќе

11/8/2007  
Промоција на албумот-првенче на Елвир Мекиќ
Долгосонуваниот сон на текстописецот и пејач Елвир Мекиќ - објавување албум-првенче, вчера...
повеќе

11/6/2007  
Елвир го промовира албумот и во Скопје.
Деби-албумот на Елвир Мекиќ, насловен „Опасно“, ќе биде промовиран утре во хотелот „Холидеј ин“ во Скопје, со почеток во 13 часот.
повеќе

11/6/2007  
„Опасно“ првенче на Елвир Мекиќ
Елвир Мекиќ, момчето кое во последно време се врзува исклучиво со Јован Јованов како дел од авторскиот тандем во улогата на текстописец, за среда со почеток во 13 часот, во хотелот „Холидеј ин“, најавува промоција на својот деби-албум „Опасно“.
повеќе

11/6/2007  
Првенчето на Елвир - опасно
По неодамнешната презентација во рамките на фестивалот Макфест, Елвир Мекиќ реши....
повеќе

11/6/2007  
Промоција на новиот албум на Елвир Мекиќ
Утре, во хотелот "Холидеј ин", Елвир Мекиќ ќе го промовира новиот албум "Опасно".
повеќе

10/12/2007  
Наскоро новиот албум на Елвир Мекиќ!
Наскоро новиот албум на Елвир Мекиќ!
повеќе

10/12/2007  
Поп ѕвездата Јован Јованов потпиша договор со најголемата македонска дискографска куќа МИСТЕР КОМАНИ.
Поп ѕвездата Јован Јованов потпиша договор со најголемата македонска дискографска куќа МИСТЕР КОМАНИ. ЦД-то кое содржи 14 песни, наскоро ќе биде дистрибуирано низ Македонија.
повеќе

9/8/2007  
Нови изданија од „Мистер компани“
Издавачката куќа „Мистер компани“ објави ексклузивно колекционерско издание со првите три диска од збирката „Најубави македонски народни песни“.
повеќе

7/3/2007  
МИСТЕР КОМПАНИ доби Меѓународни стандардни кодови за снимање (ISRC) за сите свои поранешни, актуелни и идни издадени песни
МИСТЕР КОМПАНИ доби Меѓународни стандардни кодови за снимање (ISRC) за сите свои поранешни, актуелни и идни издадени песни, спотови и други видови на снимки од страна на Меѓународната федерација на фонографската индустрија (IFPI), што претставува чекор поблиску до можноста за дигитално преземање (download) на песните и спотовите на компанијата преку Интернет.
повеќе

5/7/2007  
„Мистер компани“ ќе продава дискови на „Амазон“
Продуцентската куќа „Мистер компани“ објави дека нејзините изданија наскоро ќе може да се купат и преку најголемата веб-страница за малопродажба во светот „Амазон“.
повеќе

5/5/2007  
Излезе третото ЦД посветено на најубавите македонски ноти
МАКЕДОНСКАТА ПЕСНА ПРЕКУ ЕКСКЛУЗИВНИ ИЗДАНИЈА ПРЕД СВЕТОТ
повеќе

2/27/2007  
Нора со деби албум
Фолк пејачката Нора, која на јавноста и е позната по хитот "Отров и мед" деновиве го издаде првиот албум насловен како "Со маки сум се родила".
повеќе

2/22/2007  
ПЕСНИ И ОРА ЗА ДУША
"Хармоникашки мелем" и "Фала мајко" се најновите наслови во издание на Мистер компани...
повеќе

1/26/2007  
ВО ИЗДАНИЕ НА МИСТЕР КОМПАНИ
Најубавите народни песни меѓу народот
повеќе

1/25/2007  
Панче Здравков-Чалгијата со нов албум
Инструменталистот Панче Здравков-Чалгијата деновиве го издаде новото цеде со чалгиски ора насловено "Ајде на оро".
повеќе

1/22/2007  
Песни за да не се заборават корените
Од денес во продажба ќе излезе второто од шесте цедеа насловени како "Најубави македонски народни песни", од кои првото е веќе излезено, а второто е во продажба од денес.
повеќе

1/17/2007  
Елена со романтично цеде
Фолк-пејачката Елена Георгиева пред новогодишните празници го заврши нејзиното ново цеде, романтично насловено како „Срце на распродажба“.
повеќе

12/23/2006  
Во продажба новиот диск на Есма
Последното издание на Есма Реџепова-Теодосиевска, „Бегај животе“, од денеска е во официјална продажба низ земјава.
повеќе

12/22/2006  
ВО ПРЕСРЕТ НА 50-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ / Есма со нов албум на македонски
Чекај животе, не е само мотото на кралицата на ромската песна Есма, туку и наслов на последниот албум, со кој го најавува 50 - годишниот јубилеј на нејзината музичка кариера. Македонскиот албум "Чекај животе" е последното нејзино дело во издание на "Мистер компани", а го промовираше вчера во ресторанот "Ден и ноќ".
повеќе

12/22/2006  
„Чекај, животе“ нов албум на Есма за македонската публика
Во претпразнично расположение во ресторанот „Ден и ноќ“, кралицата на ромската песна Есма Реџепова-Теодосиевска го промовираше својот нов албум „Чекај, животе“ во издание на „Мистер Компани“.
повеќе

12/22/2006  
Кралицата на ромската песна со ново ЦД Есма пее Чекај животе!
Наскоро се очекува Есма за оваа продукција да издаде албум и на ромски јазик.
повеќе

12/22/2006  
Есма Реџепова - Теодосиевска порачува - Чекај животе, ми се живее
"Чекај животе" е новото ЦД на кралицата на ромската песна Есма Реџепова - Теодосиевска.
повеќе

12/14/2006  
Трите грации - Адријана, Росана и Бади го промовираа својот прв албум Песни и жени за сите генерации
На промоцијата премиерно беше прикажан и спотот ,,Четири грации...
повеќе

12/14/2006  
Росана, Бади и Адријана двегодишниот труд го ставија на ЦД
Грации за сите генерации
повеќе

12/14/2006  
Вчера беше промовиран новиот албум на Грации
По долго најавување, вчера конечно во јавноста беше промовиран првиот албум на групата „Грации“, што ја сочинуваат познатите пејачки Адријана Алачки, Бади Бекир и Росана Сариќ Тодоровска
повеќе

12/13/2006  
„Грациите“ не ја прекинаа соработката со Благица
Росана, Адријана и Бади, без четвртата грација Благица, денеска го промовираат првиот албум...
повеќе

12/12/2006  
Промоција на новиот албум на ГРАЦИИ
„Песни за сите генерации“ е најновиот музички проект на пејачките Адријана Алачки, Росана Сариќ Тодоровска и Бади Бекир, попознати како група „Грации“.
повеќе

11/15/2006  
Издание со чалгаџиски ора во џез-аранжмани
Авторите и инструменталисти Гоце Џуклески и Сашо Ливрински го промовираа заедничкиот музички проект „Уметничко-чалгаџиски ора“, во издание на „Мистер компани“.
повеќе

10/30/2006  
Групата "Нота" со два албума
Фолк групата "Нота" деновиве го издаде нивниот трет албум "Песни, ора, ноти", во издание на "Мистер компани".
повеќе

10/2/2006  
Најубави макеоднски фолк песни на цеде и ди-ви-ди
Виртуозот Ферус Мустафов оваа година со два нови албума
повеќе

9/29/2006  
„Мистер компани" - 15 години за македонскиот фолклор
Во своето пестнаесетгодишно постоење, македонската продукциска куќа „Мистер компани" не практикуваше некоја голема активност со јавноста за своето работење.
повеќе

9/29/2006  
15-години Мистер Компани
Грижа за македонската народната песна
повеќе

9/5/2006  
"Враќање" на Благоја Грујоски
Точно на пладне, во вториот ден на Охрид фест, во кафулето Мецофорте Благоја Грујовски го промираше својот трет албум "Враќање".
повеќе

9/5/2006  
Анета - "староградска"!
Битолчанката Анета Ефтимова, иако е стручен наставник по гинекологија и акушерство во средното медицинско училиште во Битола, професионално се занимава и со музика од 1995.
повеќе

8/21/2006  
Кралот Ферус Мустафов во џез варијанта
На кралот на музиката, како што секаде во светот го нарекуваат Ферус Мустафов од денес во продажба му излегува новото цеде "Ферус кинг", на кое се содржани 16 нови композиции во џез варијанта.
повеќе

2/7/2006  
"Хармонија" ја промовира "Бетовенова"
Фолк-групата "Хармонија", утревечер, во 18 часот, во ресторанот "Имес" ќе го промовира својот најнов албум "Бетовенова", во издание на "Мистер компани".
повеќе

11/24/2005  
Нов албум на Анета Евтимова...
Професорката по музика и пејачка, Анета Ефтимова во издание на "Мистер компани" го издаде албумот "Со песна да ти кажам" во кој се содржани 10 стари македонски фолк песни.
повеќе

9/13/2005  
Полноќен фантазер
Музичарот Илија Ампески-Ампе го промовираше својот четврти албум "Полноќна фантазија", со етно џез-фолк од Балканот.
повеќе

6/4/2004  
Дарко Димитриевски сними албум
Фолк пејачот Дарко Димитриевски, покрај обврските во групата "Македонски мерак", сними цеде, кое е негов прв соло проект.
повеќе

9/17/2001  
"Разигран Балкан"-ново ЦД на хармоникашот Наско Чапар
"Разигран Балкан" е насловот на новото ЦД на Наско Чапар познат хармоникаш.
повеќе

 

 

 
     
 
        Copyright © 2006 Mister Company