7/7/2022  
 посетител бр.:
 
МУЛТИМЕДИЈА
КОМПЈУТЕРИ И КОМПЈУТЕРСКИ ДОДАТОЦИ
ПРИКЛУЧОЦИ И КАБЛИ
МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ И ДОДАТОЦИ
КОМПАКТ ДИСКОВИ
ДВД ВИДЕО
ИГРИ, СОФТВЕР И ДОДАТОЦИ
МУЗИЧКИ ИНСТРУМЕНТИ И ДОДАТОЦИ
 
 
2/14/2011  
Татјана Лазаревска нај пејачка во Битола
11/3/2009  
ОДБЕЛЕЖАН 25-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ - Валандовски мераци
11/3/2009  
Фолк фест Валандово го прослави сребрениот јубилеј


Најголем избор на ЦД и ДВД во Република Македонија.

МИСТЕР КОМПАНИ, ГТЦ I кат, СкопјеВЕСТИ
 

2/14/2011
Татјана Лазаревска нај пејачка во Битола

Фолк пејачката Татјана Лазаревска е прогласена за најпопуларна пејачка за 2010 година во Битола. Ова признание и го додели битолската телевизија Орбис, која традиционално ова време ѓи доделува годишните награди по избор на нивните гледачи. На изненадување на Татјана, која во саботата имаше роденден, организаторот покрај оскарот и уметничката слика и донеле роденденска торта.
-Навистина ме изненадија. Знаев дека ќе добијам ваква награда бидејки битолчани навистина беа воодушевени од мојот успешен јубилеен концерт, кој им го посветив токму нив. Секагаш кога настапувам во Битола, јас си поминувам убаво, рече Татјана.
Меѓу друготот на манифестацијата најпопуларни за 2010 награда добиле и многу други познати фаци како градоначалникот на Битола, Владимир Талевски, фестивалот "Браќа манаки", мистерот за одбрана, Зоран Коњановски, но и политичари, како што се претседателот Ѓорге Иванов и премиерот Никола Груевски.
Татјана, пак, по манифестацијата веднаш се вратила за Скопје, каде во саботата вечера со интимна журка го прославила 36тиот роденден, на која меѓу другите присуствувале и нејзините колешки Ирена Спасовска и Зуица Лазова.

(В.М.)

Вест, 14.02.2011

 

 

 
     
 
        Copyright © 2006 Mister Company